Piton Yılanı

Piton Yılanı

Yazan: text_none_author Kategori: Genel Oluşturulma Tarihi: 2016-02-08 Okunma: 1958 Yorum: 0

Piton Yılanı Hakkında Genel Bilgi

PİTON YILANI HAKKINDA GENEL BİLGİ

 

Piton; Afrika, Asya ve Avustralya'da bulunan zehirsiz bir yılan türüdür. Piton kelimesi Yunanca’dan gelmektedir. Dünyanın en büyük yılanlarındandır. Tanınmış 26 çeşidi mevcuttur.

Tehtid edilmedikleri sürece insanlara saldırmazlar, ancak dişiler yumurtalarını koruma içgüdüsüyle daha agresif davranabilir. Güney ve Güneydoğu Asya'da insanlara yapılan piton saldırısı raporları az da olsa vardır.

Büyük türleri, genel olarak ev kedisi boyunda hayvanları avlarlar, bazı Asya türlerinin yetişkin bir geyiği avlayabildiği kayıtlar arasındadır. Piton yılanları; avlarını kan akışlarını engelleyecek şekilde  boğarak yada sıkarak öldürürler.

Bu yılanı ev hayvanı olarak beslemek tehlikelidir. Büyük piton türlerinden sahibini yiyenler belgelenmiştir.

 

YAŞADIKLARI ÜLKE VE BÖLGELER

Piton yılanları, Afrika çöllerinde, Nepal, Hindistan, Sri Lanka, Burma, güney Çin, güneydoğu Asya ve Filipinlerin güneydoğusundan Endonezya, Yeni Gine ve Avustralya'ya kadar olan bölgelerde yaşar.

 

YILAN DERİSİ AKSESUAR BAKIMI

Yılan derisinden yapılmış çanta ve ayakkabılarınızı temizlemek için, bir yumurta akını ayırın. Bunu pamuklu bir kumaşla kirlenen yerlere sürün. Sonra yünlü bir kumaşla iyice ovarak parlatın. Bu cins çanta ve ayakkabıların üstünü arada badem yağıyla yağlamak ömürlerinin uzamasını sağlar.

Etiketler: piton yilan snake python about bilgi

Yorum Yap

Captcha