Serpiente Markasının Doğuşu

Serpiente Markasının Doğuşu

Yazan: text_none_author Kategori: Oluşturulma Tarihi: 2016-04-10 Okunma: 1270 Yorum: 0

Çok özel bir hikaye

SERPIENTE MARKASININ DOĞUŞU VE HİKAYESİ

2014 yılında kurulmuş, bayan moda ve tasarım markası olan, SERPIENTE ,Latince’de sürüngen anlamına gelmektedir. Markanın en güçlü ürün çeşitlerinden olan çantalar, orijinal piton derisinden üretilmektedir.

Serpiente markasının doğuşu ise; şirket sahibinin, Endonezya’ya olan iş seyahati sırasında görüp çok etkilendiği, CITES Belgeli piton yılanı yetiştirme çiftlikleriyle tanışması sonucu olmuştur. Bu tanışma, başarılı şirket sahibinin hayatında dönüm noktası olarak belirmiştir.

Özellikle, hayvan koruma ve hayvan hakları konusunda çok hassas olan marka sahibinin asıl mesleği; Çevre Mühendisliğidir. Bu hassasiyet doğrultusunda uzun araştırmaları sonucu Serpiente markasını kurma girişiminde bulunup, hayatında bu yönde bir atılım yapma kararı almıştır. Bu kararı almasının en önemli sebebi ise; yetiştirilen pitonların moda sektörü için üretilmesi olmuştur.

Serpiente markalı deri ürünlerin üretiminde kullanılan piton derileri, CITES Belgesine sahip çiftliklerden temin edilmektedir. CITES Belgesi; Nesli tehlike altında olan yabani hayvan ve bitki türlerinin uluslararası ticaretine ilişkin sözleşme ve bir izin belgesidir. Bu anlamda, doğada ve vahşi yaşamdaki hiçbir canlıya zarar verilmeden, gönül rahatlığıyla marka oluşturulmuş, ve siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunulacak hale gelmiştir.

Etiketler: serpiente marka hikaye hakkında about brand

Yorum Yap

Captcha